Rozmowa kwalifikacyjna

Dobre przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej przez osobę ubiegającą się o pracę redukuje stres i pozwala na prowadzenie rozmowy w rzeczowy i konstruktywny sposób. Zwiększa to szanse na zaakceptowanie kandydatury przez przyszłego pracodawce!!!

Gdy rozmowa wzbudzi zainteresowanie, kandydat zapraszany jest na rozmowe kwalifikacyjną z przyszłym pracodawcą. Do rozmowy należy się przygotować, a więc zebrać jak najwięcej informacji o firmie, w której ubiegamy sie o prace, poniewż może to się okazać pomocne. Oto kilka wskazówek przydatnych w rozmowie kwalifikacyjnej:

1. Ubiór powinien buć dyskretny i elegancki. Mężczyzna w garniturze i w krawacie, kobieta w garsonce, żakiecie o stonowanej kolorostyce. Strój nie może szokować, to osonowość kandydata ma byc atutem.

2. Na spotkanie należy się zgłosić punktualnie, a nawet kilka minut wcześniej. W żadnym wypadku nie można się spóżnić, gdyż świadczy to o braku szacunku dla rozmówcy i przedstawia kandydata jako osobę mało odpowiedzialno.

3. Wtrakcie rozmowy należy przezwycierzyć stres, zachować się naturalnie, unikać nerwowych zachowań, być pogodnym i pozytywnie nastawionym do życia.

4.Należy uważnie słuchać rozmówcy, nie przerywać mu oraz nie unikać odpowiedzi na stawiane pytania. Gdy pewne kwestie są interesujące lun niejasne, kandydat może zadawać pytania dotyczące przyszłego zakresu obowiązków czy systemu wynagrodzeń. Nie można z tym jednak przesadzać. 

 

 

 

 

 

Copyright 2006-2011 www.cv-wzory.friko.pl