Praca - jak znaleść?? Gdzie szukać??

Trudna sytułacja na rynku pracy sprawia, że dotarcie do pracodawcy wymaga zazwyczaj sporego wysiłku. Z tej przyczyny poszukujący zatrudnienia wykazują coraz większą pomysłowość.
Szukając pracy, należy zatem uzbroić się w cierpliwość i cały czas wierzyć we własne siły i ostateczny sukcjes.

Przy poszukiwaniu pracy można wykazać się inicjatywą, stosując aktywne metody lub pasywne odpowiadając tylko na ofert pracy pracodawców.
Za aktywne uznaje się te metody poszukiwania pracy, w których sami docieramy do pracodawców i przedstawiamy im własną ofertę.
Metody pasywne polegają na odpowiadaniue na ofert pracy przedstawiane przez pracodawcę. Ofert pracy najczęściej umieszczane są w prasie, internecie orza urzędach pracy. Można również skorzystać z prywatnych agencji pośrednictwa pracy.
Jednak skutecznośc pasywnych metod szukania zatrudnienia jest z reguły mniejsza niż aktywne działania osób poszukujących pracy.

Zupełnie nową drogą poszukiwań będą prawdopodobnie internetowe listy dyskusyjne. Za ich pośrednictwem można poinformować wirtualnych znajomych o poszukiwaniu zatrudnienia. Należy postępować według zasady, że im więcej osób wie, iż dana osoba poszukuje pracy, tym większa jest szansa na jej znalezienie.

 


 

 

 

 

 

 

Copyright 2006-2011 www.cv-wzory.friko.pl